Księgarnia jakiej nie znacie

< Cofnij

E-node.pl

Manufaktura codzienności

Joanna Matusiak
Format: Książka

Zaczęłam się zastanawiać, czy ja jestem „kimś”. Ani artystka, ani rzemieślnik, ani dziennikarz, ani kucharz — mimo że tworzę, urządzam, piszę, gotuję. Zamiast rzeczownikami wolę się określać przymiotnikami (jaka jestem) lub czasownikami (co robię). A jednak jest jeden rzeczownik, którym z przyjemnością się określę. Jestem człowiekiem. I dodam jeszcze ulubiony przymiotnik: szczęśliwym.

Wszystkie słowa, które przeczytacie w książce, to moje myśli, zbierane i zapisywane każdego dnia, słowa składające się na moją codzienność, moje emocje, moja historia. Wszystkie opisane zasady, metody, schematy są moje, dla mnie i o mnie — szyte na miarę, nie muszą pasować na każdego jak sukienka z sieciówki. Nawet nie powinny. Nie odważyłabym się nikomu ich narzucać, nie miałabym śmiałości mówić innym, jak mają żyć. Jedyne, do czego zebrałam w sobie odwagę, to opowiedzieć Wam, jak ja żyję. Opisać zawartość szufladek mojego świata, zdradzić, jakimi ścieżkami dochodziłam do mojego „dziś”.

Jeśli znajdziecie tu myśl dla siebie, jeśli odszukacie drogę, którą ja przeszłam, a którą Wy chcecie poznać — będzie to dla mnie wielki honor i dowód, że jestem człowiekiem jeszcze bardziej. Niech te kartki, które Wam oddaję, będą Waszym notatnikiem, niech będą zapisane Waszymi słowami — dopiszcie je do moich, by ten tekst żył, by uszczęśliwiał następnych, czasem uspokajał, a innym razem wzburzał. Niech te słowa żyją naszymi historiami.

Wasza Joanka
z Manufaktury splotówZ tą pozycją najczęściej kupowano

Jesteś wartościowa! 10-tygodniowy trening doceniania siebie
Małgorzata Trzaskowska...
37.00 zł
To się nie uda. 10 błędów, które zniszczą każdy związek
Patryk Wójcik...
37.00 zł
Uwolnij się od psychopaty. Jak odzyskać siebie po toksycznym związku
Jackson MacKenzie...
37.00 zł
Subtelnie mówię F**k! Sprzeczna z logiką metoda na szczęśliwe życie
Mark Manson...
37.00 zł
Błękitny umysł. Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane!
Klaudia Pingot...
49.00 zł
Adres

ul. Żwirowa 2/1
70-723 Szczecin

Dane kontaktowe

Email: mariusz@e-node.pl
Telefon: +48 602 364 548